ile kary za brak przerejestrowania pojazdu, polecicie ?

ile kary za brak przerejestrowania pojazdu, polecicie ?

Zakupiłem samochód i zastanawiam się jak wyglądają terminy na rejestracje pojazdów. Coś się zmieniło w ostatnim okresie?

edmundzik

Posty: 1

 
Kupując samochód najlepiej będzie od razu zabrać się za ustalanie terminów przerejestrowania. Jeżeli są dalekie to bierzemy się za zgłoszenie kupienia pojazdu.

HalskiPol

Posty: 15

 
Z tego, co wiem, jeżeli nie zdąży się na czas z rejestracją to można będzie zapłacić nawet tysiąc zł kary. To w żaden sposób się nam nie opłaca. Lepiej zarejestrować auto i mieć kłopot rozwiązany. Koszty rejestracji na siebie nie są wysokie, natomiast jak zaczniemy do tego wliczać mandat to już tak wesoło nie będzie.

namok

Posty: 2

 
W łatwy sposób można sprawdzić ile macie czasu na rejestracje wozu, albowiem na stronie https://www.terminnarejestracje.pl jest specjalny licznik. Wpisuje się datę zakupu i już.

Marioleczka

Posty: 2

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie nabycia pojazdu, bo robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, że jeśli się czegoś nie zrobi od razu to później człowiek zapomina i są z tego same problemy. Tego przecież nie chcemy.

CHatka-eKo

Posty: 3

 
W internecie sprawdźcie ile macie czasu na zgłoszenie zbycia samochodu. Z tego, co wiem to trzydzieści dni, lecz może się coś zmieniło? Wiem, że ze zgłoszeniem było trzydzieści dni, a później poprzez pandemie było to sto osiemdziesiąt dni. Teraz chyba znowu jest trzydzieści, lecz lepiej sprawdzić to wszystko na bieżąco.

cinto

Posty: 13

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie nabycia pojazdu, bo robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, iż jeśli się czegoś nie zrobi od razu to później człowiek zapomina i są z tego same kłopoty. Tego przecież nie chcemy.

Jasio234

Posty: 5

 
Nie wiem, bowiem jeżeli kupuje samochód to mało, kiedy go przerejestrowuje. Najczęściej mam wszystkie umowy i tak jeżdżę aż nie sprzedam go dalej. Podczas przeróżnych kontroli policji nigdy żadnych problemów nie miałem.

Thaniell

Posty: 19

 
Nie wiem, bo jeśli kupuje samochód to mało, kiedy go przerejestrowuje. Najczęściej mam wszystkie umowy i tak jeżdżę aż nie sprzedam go dalej. Podczas różnych kontroli policji nigdy żadnych problemów nie miałem.

Black_Riot

Posty: 3

 
W internecie sprawdźcie ile macie czasu na zgłoszenie zbycia pojazdu. Z tego, co wiem to trzydzieści dni, ale może się coś zmieniło? Wiem, że ze zgłoszeniem było trzydzieści dni, a później przez pandemie było to sto osiemdziesiąt dni. Teraz chyba znowu jest trzydzieści, ale lepiej sprawdzić to wszystko na bieżąco.

miko_poz

Posty: 4